historia klubu

Kategoria: Klub Super User Odsłony: 678

Międzyszkolny Klub Sportowy Bank Spółdzielczy w Płońsku z sekcją lekkoatletyczną powstał w 1996 r.                                                              

Do roku 2009 nazwa klubu brzmiała: Międzyszkolny Klub Sportowy  Płońsk. W roku 2009 patronat nad klubem objęła firma Scotia Group International S.C., a od roku 2010 klub przyjął nazwę: Międzyszkolny Klub Sportowy DURASAN Płońsk.

W roku 2019 klub nawiązuje współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Płońsku, który zostaje sponsorem strategicznym klubu i przyjmuje nazwę Międzyszkolny Klub Sportowy Bank Spółdzielczy w Płońsku.

Nasi wychowankowie byli uczestnikami i medalistami Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.

Największe sukcesy osiągnęli: 

Podstawowym zadaniem klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo oraz szlifowanie ich talentów. Nasze działania prowadzą do wzrostu motywacji i zaangażowania, wyzwalamy w zawodnikach pozytywne cechy takie jak pracowitość, systematyczność, praca w zespole. Celem szkolenia jest przygotowanie zawodników do udziału w imprezach rangi mistrzowskiej. Organizujemy wyjazdy i obozy szkoleniowe, na których zawodnicy pod okiem trenerów aktywnie spędzają wolny czas w duchu sportowej rywalizacji.